« Tagasi

Sotsiaalministeerium tunnustas tegusamaid alkoholikahjude vähendajaid

 

 

Teisipäeval, 28. veebruaril tunnustas tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski üleriigilisel tunnustusüritusel silmapaistvamaid tervisedendajaid. Harju maakonnast pälvis tunnustuse Riina Raudne.

 

Riina on Terve Eesti Sihtasutuse asutaja. 2006. aastal võitis ta Heateo Sihtasutuse korraldatud Sotsiaalse Ettevõtja konkursi ideega kaasata erasektor stigmatiseeritud terviseteemade lahendamisse.

 

2010. aastal sai Terve Eesti SA nö uueks suureks teemaks alkoholi liigtarbimine ‒ kuidas inimesed meie kultuuriruumis kannavatavad nii kinnistunud suhtlemistavade kui ka oskuste vähesuse tõttu. 2014. aastast keskendub Terve Eesti SA alkoholisõltumatusele. Riina sõnul on üheks lahenduseks suurem sotsiaalne õiglus poliitilisel tasandil ja paremad eluoskused isiklikul pinnal. Ta on algatanud muuhulgas näiteks sotsiaalse liikumise "Joome poole vähem!". Lisaks sellele on Riina ka üks silmapaistvamaid eestkõnelejaid alkoholipoliitika teemadel.

 

Sotsiaalministeerium alustas tervisedendajate riiklikku tunnustamist 2012. aastal. Tänavuseks prioriteetseks teemaks oli alkoholikahjude vähendamine ning  tunnustuse said tegusamad alkoholikahjude vähendajad igast maakonnast. 

 

Üritusest valminud video leitav SIIT