« Tagasi

Harjumaa haldusreformi viimane rahvaküsitlus toimub Paldiskis

 

Sel nädalavahetusel, 27. ja 28. mail toimub Paldiski elanike küsitlus, et saada seisukoht valitsuse ettepanekule Paldiski ühendamiseks Lääne-Harju vallaga. Küsitluse korraldab Harju maavanem, kuna Paldiski linn ise seda küsitlust tähtaegselt, 15. maiks, läbi ei viinud.

 

Paldiski elanikelt küsitakse, kas nad toetavad Paldiski linna, Keila linna, Keila valla, Padise valla ja Vasalemma valla ühendamist üheks kohaliku omavalitsuse üksuseks, Lääne-Harju vallaks. Ülejäänud Lääne-Harju valda kavandatavatest omavalitusustest on ühendamist  toetanud vaid Keila vald.

 

Paldiski linnaraamatukogus asuv küsitluspunkt on avatud nii laupäeval kui pühapäeval kell 11-19, mil oma arvamuse saavad anda kõik Paldiski elanikud, kes on vähemalt 16-aastased. Elektroonilise hääletamise võimalus on elanikel laupäeva südaööst kuni kella 19-ni omavalitsuste veebiportaalis www.volis.ee.

 

Küsitluse tulemused selguvad pühapäeva õhtuks ning esmaspäeval esitab maavanem need kinnitamise järel kohe Rahandusministeeriumi kaudu ka haldusreformi teemal lõppotsustuse tegemiseks valmistuvale valitsusele.

 

Paldiski elanikele on see poole aasta jooksul juba kolmas võimalus haldusreformi küsimustes hääl anda. Eelmise aasta novembris andis ettepanekule ühineda vabatahtlikult Keila valla, Vasalemma valla, Padise valla ja Nõva vallaga oma poolthääle 70 Paldiski elanikku, vastuhääletajaid oli 243. Mai alguses toimunud Paldiski linna ja Padise valla ühinemise küsitluses osales 110 paldisklast, kellest ühinemist toetas 49% ehk 54 hääletajat.

 

Kõik haldusreformi seaduse alusel sundühinemise ettepaneku saanud omavalitsused pidid 15. maiks korraldama elanike arvamuse väljaselgitamise. Kui seda ei tehtud, läks küsitluse korraldamise kohustus maavanemale. Harjumaal tuli maavanemal korraldada küsitlus vaid Paldiskis, sest teised omavalitsused pidasid vajalikuks eelnõu kohta arvamuse ise välja selgitada.

 

Lisainfo:

Kristjan Kenapea

Küsitlust korraldava komisjoni esimees

Tel 6118574

 

Veebis:

http://harju.maavalitsus.ee/

https://www.volis.ee/gvolis/osale/index?kid=13902

 

Teate edastas:

Jane Gridassov


Avalike suhete nõunik


Harju Maavalitsus
Roosikrantsi 12/15077 Tallinn

611 8770/ 5866 8478


jane.gridassov@harju.maavalitsus.ee