« Tagasi

Harju Maakaitsepäev tuleb taas!

 

Juba järgmisel nädalal peetav Harju XXII Maakaitsepäev üllatab taas. Nii nagu igal aastal, on ka sel korral oodata uusi osalejaid ning meeleolukaid demolahingud.

 

Traditsiooniliselt algab 23. juuni hommik pärgade asetamise tseremooniaga Eesti vabaduse eest langenutele. Sel korral kogunetakse kell 9.30 Jüri kiriku juures oleva mälestusmärgi juures.

 

Paraad marsile!  

Päev Kiili Pargis algab operatiiv- ja kaitsejõudude piduliku rivistusega Kiili Gümnaasiumi staadionil. Pidulikul rivistusel on osalemas ligikaudu 300 meest ja naist. Paraadi juhib Kaitseliidu Harju maleva malevapealik kolonelleitnant Eero Kinnunen ja paraadi võtab vastu Harju maavanem Ülle Rajasalu.  

 

Telkimisala uued ja vanad külalised

Harju Maakaitsepäev on pikaajaliste traditsioonidega isamaaline üritus, kus peamisteks koostööpartneriteks on Kaitseliidu Harju malev, Politsei- ja Piirivalveamet ja Põhja päästekeskus. On hea meel tõdeda, et igal aastal lisandub meie maakondlikule suurüritusele ka uusi partnereid. Sel aastal võib telkimisalal näha näiteks Tallinna vanglateenistuse erivärvides bussi ning külastajatele tutvustatakse vanglateenistust tervikuna ja töötamise võimalusi vanglaametnikuna. Kaasa on sel aastal löömas ka Maksu- ja Tolliameti Liikluskontrollirühm oma eksponaatidega. Tallinna maleva instruktor Erki Vaikre ootab lapsi õpitubadesse ja annab väärt nõuandeid selle kohta, kuidas tulla toime looduses hädasituatsiooni sattudes.

 

Näha saab relvanäitust, uuenenud päästetehnikat ja demineerijate varustust, politsei soomukeid ja veekahurit, Kalevi Jalaväepataljoni täisrelvastuses PASI XA 180 varustust ja palju muud.

 

Nii nagu igal aastal, saab ka sel korral maitsta sõdurisuppi, mida pakuvad Naiskodukaitsjad.

 

Meeleolukad demolahingud

Kõige enam pakuvad pealtvaatajatele huvi suurt populaarsust võitnud demolahingud, mis saavad alguse kell 13.45 ja lõppevad kell 15.30. Esimesena saab näha Front Line Eesti MTÜ'd, kelle esituses näeme II Maailmasõjast inspireeritud ajaloolist lahingut. Seejärel asub kustutustöödele Põhja päästekeskus. Politsei- ja Piirivalveameti kopter koos kiirreageerijatega pakuvad tõelist märulit koguni kahes demolahingus. Demolahingud kulmineeruvad Harju maleva ja Eesti Langevarjurite klubi etteastega.

 

Lisaks sellele saab laval näha nii ajaloolisi mundreid kui ka tänapäevast eriüksuste varustust ning toimub traditsiooniline võidupühale pühendatud aastajooks, mille pikkuseks sel aasta on 2017 meetrit. 

 

Päeva lõpuks, kell 15.30 jõuab Kiili parki Eesti Vabariigi President Kersti Kaljulaidi poolt Rakverest teele saadetud Võidutuli ja algab tule üleandmistseremoonia Harjumaa 23le omavalitsusjuhile, kes omakorda viivad tule oma koduvalda.

 

Ootame kõiki 23. juunil Kiili Parki osa saama meeleolukast ürituses!