Maakaitsepäev 2017

26.06.17

Harju XXII Maakaitsepäev toimub Kiili vallas 23.06.2017

 

Traditsioonidega hoiame elus ühiseid mälestusi ning toredaid hetki. Maakaitsepäev on isamaaline üritus, mis on pühendatud Võidupüha auks. Meie maakonnast Harjumaalt alguse saanud maakaitsepäeva tähistamise komme on olnud eeskujuks kõikide sarnaste maakaitsepäevade korraldamisele kogu Eestis ja on muutunud üleriigiliseks traditsiooniks. Meile on oluline tähistada üheskoos meie vabadust, ühiseid väärtuseid ja aateid.

 

Esimene maakaitsepäev toimus 1996. Aastal Rae vallas Jüris. Isamaalise ürituse lipukirjaks sai „Mees sa pead kodu kaitsma!" Maakaitsepäeva üldiseks eesmärgiks oli ja on tutvustada Eesti elanikele ja eelkõige meie noortele eriteenistuste ja kaitsejõudude ülesehitust ning julgeolekualast kaitsevõimet.

 

Et olla oma rahvale lähemal viiakse Harju Maakaitsepäeva igal aastal läbi erineva omavalitsuse haldusterritooriumil. Maakaitsepäev on üheks võimaluseks noortel näha ühtses rivis Kaitseliidu Harju ja Tallinna malevat, naiskodukaitsjaid, kodutütreid, noorkotkaid, Politsei- ja Piirivalveametit, Päästeametit ning teisi jõustruktuure.

 

Maakaitsepäeval demonstreeritakse pealtvaatajatele kaitsejõudude ja erinevate jõustruktuuride tehnikat ja varustust ning peetakse maha üks tõeline lahingutegevus. Ajaloolise vaatemängu toob pealtvaatajateni ajalooklubi Frontline eesti, kes jäljendab Eesti Vabadussõja lahinguid. Läbi selliste ürituste õpimegi oma maad kaitsma ja enda eest seisma.

 

Facebooki üritus leitav SIIN 

 

Maakaitsepäeva raadioklipp

 

 

Harju XXII Maakaitsepäeva meediakajastus: 

Fotod: Harju maakaitsepäev algas paraadiga

SUUR VÕIDUPÜHA GALERII | Julgemad said maakaitsepäeval ka tanki katsuda

 

 

Toimetaja: JANE GRIDASSOV