« Tagasi

Suurupis süüdati Noorte Laulu- ja Tantsupeo “Mina Jään” südametuli

Pühapäeval, 16. aprillil toimusid üle Eestimaa meie Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva sündmuste avatseremooniad ning selle raames süüdati kõikjal Eestis Noorte Laulu- ja Tantsupeo „Mina jään" südametuled. Harjumaalased said EV100 avamisest ja noorte laulu- ja tantsupeo tule süütamisest osa Suurupi alumise tuletorni kompleksis.

 

Kohale tulnud inimesi tervitasid ja kutsusid peole Harju maavanem Ülle Rajasalu, Harku Vallavolikogu esimees Anne-Ly Gross-Mitt ning Harku vallavanem ja Harjumaa Omavalitsuste Liidu esimees Kaupo Rätsepp.

 

Erakordselt vahva oli üheskoos „heisata" 50 meetri pikkune Eesti Vabariigi sini-must-valge lipp. Selleks kaasati kohapeal kõiki osalejaid. Igaüks sai hoida meie trikoloori oma käes. Lipp laotus lainetades väravast vana ajaloolise tuletornini. Suurupi alumine tuletorn on olnud laulu- ja tantsupidude tule hoidjaks alates 2014. aastast, mil TuleTulemise teekond sealseid radasid läbis. Nüüd sai tuli taas tornist laternaga alla toodud ning maakonna juhtidega Suurupi regilaulu saatel tuleasemele viidud. Tuletorni kompleksi taha tuulisele pankrannikule paigaldatud meremiinist tuleaseme autor on skulptor Mati Karmin. Kolm pikka aastat oli tulease soojendavat leeki oodanud. Tuleaset ehib kett, kuhu laulu- ja tantsupeolised on jäädvustanud oma nimed. Ka sel pühapäeval said soovijad sepatööd proovida ja endid nii noorte peo ajalukku jäädvustada. Peatselt saab tulease endale teise vöö lisaks.

 

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva pidustuste avamiseks ja noorte peo südametule süütamise auks andsid väikese vabaõhukontserdi Tabasalu Ühisgümnaasiumi poistekoor (dirigent Elen Ilves), Tabasalu Muusikakooli akordionistide ansambel (juhendaja Sirje Roomet-Päärmann), Muraste kooli 3.-4. klasside rahvatantsurühm (juhendaja Astrid Väizene). Et rannikualale omast külma tuult trotsida, vedasid rahvalikke liikumismänge Suurupi poolsaare kandleansambel Liuli laulvad muusikud (juhendaja Maria Vessmann), kelledele olid abiks särtsakad Tabasalu tantsumemmed (juhendaja Ülle Urb).

 

Sündmuse pealavastaja ning noorte laulu- ja tantsupeo Harjumaa kuraator Riin Kivinurm soovib kõikidele harjumaalastele ja suvel peole tulevatele külalistele rõõmsat meelt ja südametule soojust, et peatselt kohtuda laulu- ja tantsuväljakutel. Eesti Vabariik 100 pidustused on Harjumaal alanud!

 

Fotod: Suurupi Selts MTÜ