Abielu sõlmimise tingimused

28.04.17
Maavalitsuse kui perekonnaseisuasutuse seadusest tulenevaks kohustuseks on abielu sõlmimise kui juriidilise toimingu läbiviimine (dokumenteerimine). 
 
Toiminguga kaasneva tseremoonia läbiviimine ei tulene seadustest.
 
Maavalitsusel kui riigiasutusel puudub võimalus osutada tseremoonia läbiviimise teenust väljaspool perekonnaseisuasutuse ruume.
 
Toiming viiakse läbi riigikeeles. Tõlgi tellivad abiellujad vajadusel ise.
Abielu sõlmimise päev ja tingimused (külalised, muusika, pildistamine) lepitakse kokku koos abiellujatega avalduse esitamisel.
 
Lähtudes eeltoodust  ja arvestades Harju Maavalitsuse võimalustega, same pakkuda järgmisi abielu sõlmimise TINGIMUSI:
 
Abielu sõlmimine toimub neljapäeval ja reedelErandina reedel, 18.08.2017 abielusid ei sõlmita. Vabandame.
Saal mahutab kuni 30 külalist;
Abielu sõlmimiseks määratud aeg (sõltuvalt külaliste arvust) on 30 minutit kuni üks tund, mille sisse peab mahtuma abielu sõlmimise toiming, õnnitluste vastuvõtt, pildistamine ja saali korrastamine;
Abiellujatel tuleb kohale tulla 10 minutit enne toimingu algust, kaasa võtta isikut tõendavad dokumendid ja soovi korral ka sõrmused;
Abiellujate auto saab tasuta parkida Harju Maavalitsuse A-korpuse ette (parkimiskaardi väljastab A-korpuse I korrusel infospetsialist);
Abielu sõlmimise filmimise soovist palume eelnevalt teavitada abielu registreerijat;
Abielu sõlmimine kui juriidiline toiming on võimalik läbi viia ka  tööpäevadel (avalduse esitamisel aeg eelnevalt kokku leppida). Tööpäevadel kabinetis abielu sõlmimisel ei saa pildistada ega kutsuda külalisi.
 
TEADMISEKS:
 
Abielu sõlmimise koht ei ole seotud abiellujate elukohaga;
Lisaks maavalitsustele on seadusliku abielu sõlmimise õigus Tallinna Perekonnaseisuametil (osutab abielu sõlmimise tasulist teenust ka väljaspool perekonnaseisuasutuse ruume), notaritel ja abielu sõlmimise õiguse saanud vaimulikel.